scorecardresearch

10 Nisan Polis Teşkilatının 170

6 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar’da Polis 170. Yılını Kutladı
Akhisar Haber Ajansı-AHA

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170. yıldönümü kutlama töreni saat 10.00'da Milli Egemenlik Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koyma töreniyle kutlandı.

Polis memuru Kelami Kurudirek'in sunuculuğunu yaptığı tören İlçe Emniyet Müdürü engin Pınar'ın Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı.

Saygı duruşu ve Akhisar Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Yeliz Caner'in yönetiminde İstiklal Marşının okunmasıyla tören sona erdi. Daha sonra törene katılan İlçe Emniyet Müdürü, Müdür yardımcısı, Emniyet Amiri ve polisler Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Akhisar’da hırsızlık olaylarında yüzde 30 genel asayiş oranlarında da gözle görülür bir düşüş olduğuna vurgu yapan Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar; “göreve geldiğimiz 7 ay önce başladığımız Her şey Akhisar İçin! Olan sloganımız ile hareket etmeye devam ediyoruz. Biz hepimiz geçiciyiz, buralara görevli olarak geldik, ne zaman gideceğimiz de belli değil. Bizler kaldığımız süre içerisinde üzerimize düşen görevi teşkilatımız ile birlikte vatandaşımızın derdine derman ve ortak olmaktır. Zaten vatandaşın polisten beklediği bir şey yok, vatandaşın polisten beklediği polisi arandığında polisin ivedi bir şekilde gelmesidir, ben onu anlıyorum. Biz de bunu geldiğimizden beri sağlamaya çalıştık” dedi.
Etiketler