scorecardresearch

Akhisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yeni Binasına Taşınıyor

8 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yeni Binasına Taşınıyor
Akhisar merkez İnönü Mahallesindeki binasında hizmet veren ve yetersiz Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 1 Eylül’den itibaren tam donanımlı teknolojik binasına taşınacak.
Akhisar, Gördes, Gölmarmara, Kırkağaç, Soma ve çevre bölgeler olmak üzere yaklaşık 350 Bin kişiye hizmet verecek olan Devlet Hastanesi bahçesine yapılan yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 4 milyon 283 Bin TL’ye mal oldu.
Sağlık Bakanlığı Manisa Sağlık Müdürlüğü ve Manisa Valiliği İl özel İdaresi tarafından yaptırılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 22 Bin 500 metrekare arsa üzerine toplam 3 bin 950 metrekare kapalı alanda tam donanımlı olarak hizmet verecek.
Bina son teknolojiyle donatılmış olup birçok özellik taşımaktadır. Binada 1 ameliyathane, 20 adet nitelikli ünit, çocuk kliniği, engelli kliniği ve mahkum kliniği bulunmaktadır. Toplamda 75 personel ile hizmet vermeyi planlayan merkez, uzman hekim atamaları gerçekleştikçe tüm diş hekimliği dallarında hizmet vermeye başlayacak. Fiziki imkanların artması yanında gerçekleştirilecek çalışmalarla ve mesleki bilimsel faaliyetlerle hastalara daha donanımlı tedavi imkanları sunulacak.