scorecardresearch

Akhisar AK Partili Fikret Türk, MHP Saflarına Geçti

65 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
AK Partili Fikret Türk, MHP Saflarına Geçti
Akhisar Haber Ajansı - AHA

AK Parti Akhisar İlçe Başkan Yardımcılığını ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulunan Engelliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Türk, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) saflarına geçti. MHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay’ın Sevgi yolu üzerinde bulunan seçim bürosunda düzenlenen rozet takma törenine bir çok Erzurumlu vatandaş da katıldı. Öte yandan başka siyasi partilerde kayıtları olan İlkay Düztaş, Torgan Halinar ve Nermin Çoktitiz’e rozetlerini; MHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay, İlçe Başkanı İbrahim Uğurlu, Kadın Kolları Başkanı Nuran Üçerler taktı.

Açılış konuşmasını yapan Mansur Onay; Fikret Türk’e kapılarının her zaman açık olduğunun ifadelerinin kullanarak hoş geldin dedi. Öte yandan Onay; belediye çalışanları hakkında işten çıkaracağı yalanlarına kimsenin inanmaması gerektiğini altını çizerek böyle yalanların seçim süreci içerisinde olabileceğini işaret etti.

MHP saflarına geçen Fikret Türk yaptığı basın açıklamasında şunlara yer verdi; “geçiş sürecimde beni arayarak ya da mesaj çekerek sen nerdeysen biz de oradayız diyen inanca, güvene, saygıya dayalı olarak bana güvenen herkese verebileceğim söz güveninizi asla boşa çıkarmayacağım, kul hakkı yenen bir şeyin hiçbir zaman içerisinde olmayacağım. Allah rızası olmayan hiçbir şeyin de içerisinde olmayacağım. Bu sözü şimdiden veriyorum. Birlikten güç, güçten de kuvvet doğar, kuvvet de insanı ya adil yapar yada zalim yapar. Milliyetçi Hareket Partisi’nden doğacak olan kuvvetin de adil olacağına inandığım için buraya geldim. MHP’nin 45 yıllık Türk siyasi hayatında geçmişi hepimiz tarafından bilinmektedir. Bizler de bu geçmişten alınan kuvvet ile bu millete hizmet etmek için geldik. Siyasette her yol her metod doğaldır ve mubahtır. Doğru, dürüst, ahlaklı ve temiz siyaset yapma umudu ile buraya geldim. Bu milletin ve devletin emanetini, ganimetini, sahiplenip paylaşanlar gibi değil, bu milletin dertlerine derman olma umudu için geldim.

Bizler Türk Milleti bayrağın altında doğmayı nimet, uğrunda ölmeyi de şeref sayan bir milletiz. Allah sizlere bu belediye başkanlığını nasip ederse, bu vatanda özgür, bağımsız, onurumuzla yaşamayı bize bahşeden şehitlerimizin ve gazilerimizin bir kulübe gibi barakalarda olması beni bir vatandaş olarak rahatsız ediyor. Bunların meneviyatına yarışır, bir mekan verileceği için geldim. Hocam Allah size belediye başkanlığını sanip ederse, bakıma muhtaç yaşlılara, kimsesiz çocuklara engellilere hizmet edecek, belediyede bir birim oluşturularak kimsesizlerin kimsesi olacağı için geldim. Hocam Allah size belediye başkanlığını nasip ederse, mevcut çalışarak işini yapanların sizin güvencesi altında olacağını, Akhisar’da yaşayan 7’den 70’e din,dil,ırk göresellik gözetmeden eşit hizmet yapacağınızı düşünerek geldim.

FİKRET TÜRK; BEN SİYASİLERİN DEĞİL, MİLLETİN DALKAVUĞUYUM

Evet arkadaşlar ben başka bir partiden istifa ederek bu saflara katıldım. Çok zamanınızı almadan kıssadan bir hisse anlatmak istiyorum. Eskiden padişahların dalkavukları olurmuş, padişahın morali bozulduğu zaman, çağırırmış dalkavuğu kendisini eğlendirmesi için bazı şaplamanlıklar yapmasını istermiş. Padişah dalkavuğu çağırmış, dalkavuğa demiş ki; ya şu patlıcan ne güzel yemektir; imam bayıldısı olur, karnıyarığı olur, kızartması olur, ne güzel bir nimettir. Bunun üzerine dalkavuk demiş ki; evet padişahım patlıcan en güzel nimetlerden birisidir ve sofradan asla eksik olmamalıdır. Padişah konuyu çevirmiş ve demiş ki; dalkavuk, patlıcan acıdır, rengi simsiyahtır, sofrada gördüğüm zaman iştahım kaçıyor, bunun neresi güzel nimettir demiş. Bu defa dalkavuk demiş ki; çok haklısınız padişahım, aslında sarayın kapısından bile sokmamak gerekiyor. Bu defa padişah dalkavuğa demiş ki; biraz önce farklı söylüyordun, şimdi böyle diyorsun, bunun hangisi doğru. Dalkavuk da demiş ki; padişahım ben patlıcanın dalkavuğu değilim, ben sizin dalkavuğunuzum demiş. Bu vesile ile ben kişilerin,şahısların, ben siyasi partilerin dalkavuğu değilim, ben yaratanın, vatanımın, milletimin ve bayrağın dalkavuğuyum. Burada bulunan hazırun ile arı gibi, karınca gibi çalışarak inşallah Milliyetçi Hareket Partisinin üç hilalli bayrağını Akhisar Belediyesi’nin en uç noktasına dikmek için geldik. İşte bu düşüncülerle beni aranıza alırsanız, size katılmaya geldim, Akhisar, Milliyetçi Hareket Partisine ve şahsıma hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Etiketler