scorecardresearch

Akhisar Alışveriş Festivali Son Gün Renkli Görüntülere Sahne Oldu

15 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar Alışveriş Festivali Renkli Görüntüler ile Son Buldu
Haber Merkezi

Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar Ticaret Borsası, TYH Tekstil, Akhisar Esnaf Odaları ve Marka Fabrika Reklam Ajansının sponsorluğunda düzenlenen ve 4 gün süren festival renkli görüntüler ile son buldu.

Akhisar esnafına katkı sağlamak adına düzenlenen festival boyunca her sokaklar müzik ve dans gösteri ile renkli görüntülere sahne oldu. Akhisarlı esnafın ısrarlı çalışmaları ile festivali gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, festivalin çok değerli olduğunu ve bu bağlamda Akhisar’ın ve Akhisarlının gücünü gösterdiğini ifade ederek; “festivalimiz tamamen Akhisarlı esnaflarımızın gayretleri ile oluşmuştur. Festivalin bir çok faydası vardı ancak en önemli faydası ise hızla değişen ticaret şartları altında esnafımızın kendini yenileme ve güncelleme kabiliyeti oluşmaktadır” dedi.

AMACIMIZ; ESNAFIMIZA GÜVEN AŞILAMAK

Festivaldeki amacımız sadece 3 veya 4 günlük canlılık ile Akhisar esnafımızın iş yapmasını sağlamaktan öte, biz Akhisar olarak aynı zamanda bu bölgenin ticari ve kültürel merkezidir. Akhisar olarak çok tarihi derinliği olan bir kente sahibiz. Bizim amacımız bu merkezliliğimizi devam ettirmektir. Bu sadece Akhisar’a gerekli olan bir şey değil, bölgeye ve çevremize de ihtiyaç olan bir konudur. Burada alışveriş merkezlerinin çoğalması ile birlikte yerel esnafımız biraz sıkıntı çekiyor. Sıkıntı çekmese dahi böyle bir algı vardır. Bu tür organizasyonlarla biz aynı zamanda esnafımıza bir güven de aşılamış oluyoruz. Dolayısıyla bu festival her anlamda çok değerli ve güzel bir festivaldir. Akhisar’ımızı bu anlamda hem kendi güvenini tazeliyor, hem de ticari merkezliliği ile olan iddiasını devam ettirdiğini ispatını yapıyor” dedi.

AKHİSAR ÇOK DİNAMİK BİR ŞEHİR

Akhisar bu tür festivallere alışık bir şehirdir. Şehrimizin bu anlamda sosyal olarak bununla örtüşen bir yapısı da vardır. Amacımıza göreceli olarak ulaştık ama biz bunu daha da zenginleştirip, daha da uzun vadeye yaymak istiyoruz. Şimdi Mayıs ayı sonunda 556. yılını kutlayacağımız Çağlak Festivalimiz var. Dolayısıyla Akhisar bu tür kültürel faaliyetlere alışık bir şehirdir. Her geçen gün değişen hayat şartları ile birlikte bunları sürekli güncellememiz de gerekiyor. Akhisar çok kadim bir şehir, dolayısıyla yaptığı her işi en iyi şekilde yapabilen bir şehirdir. Artık dünyadaki ülkelerden çok şehirler yarışır hale geldi, biz şehrimizi bu güzelliklerle yarıştırmaya çalışıyoruz ve gayret ediyoruz. En çok da kullandığımız yerel dinamitleri harekete geçirmeye çalışıyoruz. Akhisar dinamik bir şehir ve kendini hızlı bir şekilde güncelleyebilen ve aynı zamanda tarihten getirmiş olduğu değerleri saklay
Etiketler