scorecardresearch

Akhisar Atatürk Kır Koşusu

48 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar’da Atatürk Kır Koşusu Yapıldı
Akhisar Haber Ajansı - AHA
Akhisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 'Atatürk Kır Koşusu' gerçekleştirildi. Her yıl 27 Aralık günü düzenlenen Atatürk Kır Koşusu bu yıl hafta sonuna gelmesi nedeniyle 25 Aralık günü yapıldı.
İlk kez 27 Aralık 1936 günü yapılan Atatürk’ün Ankara’ya ilk gelişine rastlayan Atatürk Kır Koşusu gelenek haline gelmiş ve yurdun tüm bölgelerinde düzenlenen yarışmalar güzen havanın da etkisi ile coşkulu ve heyecanlı geçti.
Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı içerisinde yapılan yarışmaya ilçe genelindeki ortaokullar ve liselerden, küçükler, yıldızlar, gençler kategorisinde kız ve erkek takımları ile ferdi öğrenciler katıldı. Yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı yarışmalarda heyecanlı sahneler yaşanırken bazı öğrenciler zorluk yaşadı.
Yapılan Atatürk Kır Koşusu sonunda dereye giren öğrenciler ve takımlar şöyle sıralandı;
Küçük Kızlar ferdi sıralamada birinci Bekir Pehlivanoğlu İlkokulundan Sevval Türker, ikinci Özel Akhisar Kolejinden Perihan Akkuzu ve üçüncü Gazi Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulundan Nurgül Olcay oldu. Takım sıralamasında ise birinci Bekir Pehlivanoğlu İlkokulu, ikinci Şehit Hasan Acar İlkokulu ve üçüncü Gazi Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulu oldu.
Küçük Erkekler ferdi sıralamasında birinci Şehit Hasan Acar İlkokulundan Rüstem Kurt, ikinci Bekir Pehlivanoğlu İlkokulundan Ali Aker ve üçüncü Ülkü İlkokulundan Emirhan Avcı oldu. Takım halinde ise birinci Şehit Hasan Acar İlkokulu, ikinci Mehmet Keskinoğlu İlkokulu ve üçüncü Atatürk İlkokulu oldu.
Yıldız Kızlar ferdi sıralamasında birinci Ballıca Ortaokulundan Pınar Açıkgöz, ikinci 75. Yıl Aysun Karalar Ortaokulundan Vildan Dede ve üçüncü Bekir Pehlivanoğlu Ortaokulundan Bilge Yavaş oldu. Takım halinde ise birinci 75. Aysun Karalar Ortaokulu, ikinci Şehir Hasan Acar Ortaokulu ve üçüncü Ballıca Ortaokulu oldu.
Yıldız Erkeler ferdi sıralamasında birinci 75. Yıl Aysun Karalar Ortaokulundan Eyüphan Çuban, ikinci 75. Yıl Aysun Karalar Ortaokulundan Sercan Karaşahin ve üçüncü Mehmet Keskinoğlu Ortaokulundan Muhammed Güneş oldu. Takım halinde ise birinci 75. Aysun Karalar Ortaokulu, ikinci Şehit Hasan Acar Ortaokulu ve üçüncü Mehmet Keskinoğlu Ortaokulu oldu
Genç Kızlar ferdi sıralamasında birinci Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Meslek Lisesinden Ayşe Biltekin, ikinci Cumhuriyet Ticaret Teknik ve Meslek Lisesinden Sevgi Baki ve üçüncü Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Meslek Lisesinden Melek Durmuş oldu. Takım halinde ise birinci Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Meslek Lisesi, ikinci Şeyh İsa Anadolu Lisesi ve üçüncü Cumhuriyet Ticaret Teknik ve Meslek Lisesi oldu.
Genç Erkekler ferdi sıralamasında birinci Kayhan Ergun Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesinden Mehmet Küçükbıyık, ikinci Namıkoğul Anadolu Lisesinden Burak Gürlekçi ve üçüncü Namıkoğul Anadolu Lisesinden Ahmet Kurkut oldu. Takım halinde ise birinci Kayhan Ergun Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi, ikinci Namıkoğul Anadolu Lisesi ve üçüncü Çağlak Anadolu Lisesi oldu.
Yarışmada özel olarak engelli öğrencilerin de koşusu yapıldı ve Akhisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinden birinci Bekir Akmeşe, ikinci Kaan Ölmezler, üçüncü Mert Can Yavaş, dördüncü Mehmet Ok, beşinci Şefik Nurdal Bilge ve altıncı Sezer Şakirler oldu.
Dereceye girenlere ödüllerini Akhisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Akhisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mükremin Karasu, Şehir Hasan Acar Okul Müdürü Kadire Demirel, Bekir Pehlivanoğlu Okul Müdürü Abdülkerim Korkmaz, Kros Komitesi Başkanı Önder Soykan, Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Nazan Bahar takdim etti.