scorecardresearch

Akhisar Belediyesi 2015 Yılı Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı

9 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar Belediyesi 2015 Yılının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Akhisar Belediyesi 2015 yılı Ocak ayı ilk meclis toplantısı 8 Ocak Perşembe günü saat 17.00’de Belediye Meclis Salonunda Salih Hızlı başkanlığında yapıldı. 9 gündem maddesinin yer aldığı meclisin ilk gündeminde denetim komisyonu oluşturuldu. Kapalı zarf usulü yapılan seçim sonrası Lütfü Akdağ (31), İsmail Seyrek (31), Halil Aktaş (31), Necati İniş (30) ve Ahmet Güzeltepe (30) denetim komisyonu üyeliklerine seçildi.
Gündemin ikinci maddesinde Yazı İşleri Müdürü Mustafa Ali Erpalabıyık Kanun Nizam ve İmar Komisyonunu meclise sundu ve oy birliği ile kabul edildi. Üçüncü gündem maddesinde ise İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hasan Açık sözleşmesi devam eden personeli ücretleri ile birlikte meclise sundu ve yeni dönemde de devam etmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. Yine İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hasan Açık gündemin 4. Maddesinde Büyükşehir Yasası kapsamında Akhisar Belediyesinde görev yapan Zabıta Personeli Matbu mesai ücretleri yeni dönemi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin beşinci maddesinde ise Emlak ve İstimlak Müdürü Mümin Akboğa; İmar uygulaması sonucu oluşan Akhisar Belediyesi ile hisselendirilen hisseli ve artık parsellerin satışı oy birliği ile kabul edildi. Altıncı gündem maddesinde ise yine Emlak ve İstimlak Müdürü Mümin Akboğa; Akhisar ilçesi kapaklı mahallesinde Akhisar Belediyesine ait 1451 nolu 4 bin 540 metrekare arsa ile 1411 bolu 6 bin 510 metrekare yerin takası oy birliği ile komisyona havale edildi. Yine 1987 yılında yapılan bir hatadan dolayı Akhisar Belediyesine ait 1028 parsel 1428 metrekare ile Türk Diyanet Vakfına ait 1059 parsel 1200 metrekare yer ile takası oy birliği ile kabul edildi. Sekizinci gündem maddesinde ise Gelir Müdürü Bekir Koyun belediye mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin kira ve işgaliye bedellerinin belirlenmesi için encümene yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde ise Sağlık İşleri Müdürü İsmail Coşan 2015 yılında mezar yeri hizmetlerinin Büyükşehir Belediyesine devri yapılıncaya kadar 2014 yılı gelir tarifesinin uygulanması oy birliği ile kabul edildi.
Etiketler