scorecardresearch

Akhisar Belediyesi Sanat Atölyesi 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı Başladı

10 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar Belediyesi Sanat Atölyesinde 6. Eğitim Yılı Başladı

Akhisar Belediyesi öncülüğünde, Halk Eğitim Merkezinin destekleri ile hizmet veren Sanat Atölyesi 6. Eğitim ve Öğretim Yılına başladı. 15 kursta toplam 511 kursiyerin yer aldığı Sanat Atölyesi 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı Akhisar Belediyesi Hizmet Binası Teras katında düzenlenen kokteyl eşliğinde başladı. Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi ve Ali Velestin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Erdem, Akhisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Daire Müdürlerinin katıldığı kokteylin açılış konuşmasını Sanat Atölyesi Sorumlusu Umut Ak yaptı.

6 eğitim yılına ik gün ki heyecanla başladıklarını kaydeden Sanat Atölyesi Sorumlusu Umut Gök; “2010 yılında faaliyetlerine karikatür atölyesinin kurulmasıyla başlayan sanat atölyelerimiz 6. eğitim yılına ilk gün ki heyecanla başlamanın gururunu yaşıyor.

Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile faaliyetlerine devam eden, Akhisar Belediyesi Sanat Atölyeleri’nin, geçen eğitim dönemi ve 2015 yılı planları hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. 2014-2015 eğitim döneminde sanat atölyeleri kursları ve özel sergiler dahil 19 açılış gerçekleştirilmiştir. Bunun yanında Çağlak Festivali ve alışveriş festivalinde bir haftalık karma sergiler açılmıştır.

2014-2015 eğitim döneminde sanat atölyelerimizde, 10 eğitici eşliğinde 10 kursumuz açılmıştır. Bu dönem de kursiyer sayımız 300 civarındadır. 2015-2016 eğitim dönemimiz ekim ayında başlamış olup bu zamana kadar 7 adet sergi düzenlenmiştir. Bu dönemde halk eğitim müdürlüğünün desteğiyle yeni eğitici öğretmenlerimiz eşliğinde yeni kurslarımız açılmıştır. Kurs sayımız 15’ e eğitici sayımız 13’ e çıkmıştır. Bu artış sayesinde kurslarımızdan faydalanan kursiyer sayımız 503 tür. Dönemsel olarak tekrar edecek kurslarımızla, hacı ishak halk konağımızın faaliyete başlamasıyla, kursiyer sayımızı daha da arttırarak ‘’marka şehir akhisar’’ vurgusunu ön plana çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Akhisar Belediyesi Sanat Atölyeleri kurslarına desteklerinden dolayı başta belediye başkanımız sayın Salih Hızlı’ya, tüm sorunlarımızla birebir ilgilenen belediye başkan yardımcımız sayın Ömer İşçi’ye bizden desteklerini bir gün bile esirgemeyen akhisar halk eğitim müdürlüğüne, eğitmenlerimiz ve kursiyerlerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Akhisar Belediyesi olarak Sanat Atölyesini çok değerli bulduklarını ifade eden Belediye Başkanı Salih Hızlı; “Bugün buraya geldiğimde gördüğüm tablo beni çok mutlu etti. Daha önce de sanat atölyeleri için bir çok kez konuşmuştum bu da tekrarı olabilir ama bizlerin yaptığı bir çok projelerde en önem verdiğim iş sanat atölyesidir. Biz bu işe başlarken karikatür atölyesi ile başladık, daha doğrusu bir karikatür kursu ile başladık, devamında iş bu noktalara kadar geldi. Buradan da destekçilerimiz Milli Eğitim Müdürümüz ve Halk Eğitim Müdürümüze de teşekkür ediyorum. Sizlere de bu işe sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum, sizler burada olmasaydınız bu işlerden bahsedemezdik. Belediye açısında bu işi çok değerli buluyorum, bunu da sık sık her yerde tekrar ettim” dedi.

Konuşmaların ardından yeni dönem pastasını Başkan Salih Hızlı, kursiyer öğreticileri ile birlikte kesti ve ardından kursiyerlerin sergilendiği sergiler incelendi.
Etiketler