scorecardresearch

Akhisar Belediyespor, Mersin İdman Yurdu Hazırlıkları 14 Nisan 2015 İdmanı

8 izlenme
Kategori Spor
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar Belediyespor’da, Mersin Hazırlıkları
Akhisar Haber Ajansı-AHA

Spor Toto Sğüper Lig’de mücadele veren Akhisar Belediyespor, 20 Nisan Pazartesi saat 20’de konuk olacağı Mersin İdman Yurdu maçı hazırlıklarını, Yılmaz Atabarut Tesislerinde sürdürdü.

Teknik Direktör Roberto Carlos eşliğinde başlayan idmana eşi doğum yapan ve özel izinli olan Vaz Te ile kadro dışı Gekas katılmadı. Mersin İdman Yurdu maçında sarı kart cezalısı Douglau forma şansı bulamayacak.

CEBE FORMASINI İSTİYOR

Uzun dönem sakatlık yaşayan ve son 3 haftadır takımla çalışmalara başlayan Ahmet Cebe; “öncelikle uzun bir ara oldu oynayamamam. Sakatlığımın düzelmesi ardından erken başladığımdan dolayı sakatlığım tekrar nüksetti. 8 hafta oldu ama 3 haftadır idmanlardayım ve geçen hafta kadroda yer aldım. Şuanda kendimi iyi hissediyorum, artık son 8 haftada takıma yardımcı olmak istiyorum. Bu hafta Mersin deplasmanına gideceğiz, oradan tabiî ki 3 puan ile dönmek istiyoruz, çünkü yavaş yavaş yukarı gitme zamanı geldi. Her puan sezon sonu için çok önemlidir. Bu yüzden puanları alıp UEFA’ta kadar gidebiliriz diye düşünüyoruz. Son maçlara çok konsantre olduk, ciddiyetle maçlara çıkıp en iyisini yapacağız” dedi.

CUMHURBAŞKANI İLE VERİMLİ BİR TOPLANTI YAPTIK

Kaptan Bilal Kısa’nın özel işleri nedeniyle kendisini arayarak Cumhurbaşkanı ile yapılan toplantıya katılmasını istediğini kaydeden Güray Vural toplantıda verimli geçtiğini kaydederek şunları ifade etti; “Öncelikle sayın Cumhurbaşkanımızın davetimizi kabul etmesinden dolayı teşekkür ediyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübünün yaşadığı olaydan dolayı onlara geçmiş olsun dilerken onunla ilgili görüşlerimiz oldu. Tüm Spor Toto Süper Lig kaptanları geldi. Herkes kendi görüşlerini sayın Cumhurbaşkanımıza iletti. Herkes o konu hakkında bilgi verdi, hem Türk futbolunun geleceği hakkında daha iyi olması için konuşuldu hem de bu konu ile ilgili yorumlar yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımıza bunları ilettik, genelde saha içerisinde işte herkes kendi formasın hakkını vermek için formasını terletmek için oynadığı ama saha dışında herkesin bir aile olduğunu belirtmeye çalıştık. İnşallah güzel ve verimli bir toplantı oldu. Bundan sonra da büyük ihtimal bu toplantılar sık sık olacaktır” dedi.

İki deplasmanda 6 puan çıkarmayı hedeflediklerini dile getiren Teknik Direktör Roberto Carlos; “Önümüzde iki deplasman maçı var Mersin İdman Yurdu ve Konya. Bunlardan 6 puan aldığımız taktirde, hem ligdeki durumumuz daha iyi olacak, hem de ligdeki pozisyonlar belirlenecektir. Geçen son iki hafta iyi antrenmanlar yaptık, bu maçlara iyi hazırlandık. Bu hafta boyunca da çalışmalarımız devam edecektir” dedi. Sarı kart cezalısı Douglau’nun Mersin maçında oymayacağı ve farklı bir önlem alıp almayacağı konusundaki soruyu yanıtlayan Teknik Patron Carlos; “Douglau’nun oynayıp oynamayacağı beni o kadar ilgilendirmiyor, çünkü oynayacak oyuncularımız da mevcuttur. Biz bunları zaten düşünüştük, diğer oyuncularımız da onun kapasitesindedir” dedi. Öte yandan Carlos futbolcuların yorgun olduğunu ancak fizik olarak güçlü bir takıma sahip olduğunu kaydetti.
Etiketler