scorecardresearch

Akhisar Hilaliye 39. Mezuniyet Töreni

256 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar’da kurulu Hilaliye Eğitim Vakfı’nca düzenlenen ve 29’u kız, 43’ü erkek 72 hafızın beratının verildiği 39. mezuniyet töreni Soma’da meydana gelen maden faciası nedeniyle hüzünlü geçti.
Faaliyetleri kapsamında resmi olarak hafızlık programı uygulayan vakıf 52 yılda 3 bine yakın hafız yetiştirdi.
Araştırmacı-yazar Senai Demirci’nin sunduğu programa Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi ve Uğur Aydemir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İl Müftüsü Sinan Cihan’ın yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından pek çok vatandaş katıldı.
Türkiye’nin değişik şehirlerinden gelerek hafız olan 72 öğrencinin okuduğu binlerce hatim, şehit olan 301 madenciye bağışlandı. Şehit madencilerden Ramazan Mercan’ın Hilaliye’de okuyan 10 yaşındaki oğlu İbrahim Mercan’ın okuduğu Fatiha suresi katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Miraç gecesinin gündüzünde düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, Kur’an kurslarına daha çok kız çocuklarının ilgi gösterdiğini belirtti.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da bu güzel organizasyonla kalplerin ferahladığını ifade etti.
Hilaliye Eğitim Vakfı Başkanı Abdullah Yılmaz geçen yıl temeli atılan 33 bin metrekare kapalı alana sahip yeni külliye binası inşaatının devam ettiğini söyledi.
Vali Savaş da yaptığı konuşmada hafızlık eğitimini tamamlayarak Hafızlık Beratını alan öğrencilerin başarısını kutladı. Vali Savaş öğrencilerin Kuran-ı Kerim’i hem okuyup hem de yaşadıklarını dile getirerek başarılarının devamını diledi.
Hafız öğrencilerin Kur’an tilaveti ve Vakıf Başkanı Yılmaz’ın duasıyla sona eren programda, 2009’da dünya Kur’an-ı Kerim okuma birincisi olan İstanbul İstoç Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, dünya ikinciliği ve Türkiye birinciliği bulunan İstanbul Beykoz Riva Camii İmam Hatibi Mehmet Bilir’in aralarında bulunduğu meşhur hafızlar Kur’an tilavet etti.
Etiketler