scorecardresearch

Akhisar Kadın ve Engelli Meclisinde Yürütme Kurulu Toplandı

15 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar Kadın ve Engelli Meclisinde Yürütme Kurulu Toplandı
Akhisar Haber Ajansı – AHA
Akhisar Kent Konseyine bağlı Engelliler Meclisi ve Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Toplantısı Akhisar Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Kent Konseyi Başkanı Hüsnü Kahraman ve Genel Sekreter Nadir Güven’in önderliğinde yapılan genel kurul toplantısına Kadın Meclis Başkanı Pınar Güney, Engelli Meclisi Başkanı Yeliz Dedeoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
İhtiyaçlar kapsamında bir toplantı yaptıklarına vurgu yapan Kent Konseyi Başkanı Hüsnü Kahraman; kadın ve engelli meclisinin çok aktif bir çalışma içerisinde olduklarını ve basın yoluyla takip ettiklerini ancak yine de birlikte olmak istediklerini ifade etti. 2016 yılı için de düzenli bir toplantı sistemi kurmak istediklerini belirten Kahraman; ayda bir defa her ayın son Perşembe günü toplantı yapmak istediklerini kaydetti.
İlk olarak 2015 yılı içerisinde Engelli Meclisinin faaliyetleri masaya yatırılırken 2016 yılı faaliyetleri de gözden geçirildi. Engelli Meclis Başkanı Yeliz Dedeoğlu özellikle Büyükşehir Belediyesinin engelli otobüsler konusunda sözlerin tutulduğunu ancak güzergahlar için sorunlar bulunduğunu ifade etti. Dedeoğlu ayrıca Akhisar Belediyesi’nin de şehrin belirlenen noktalarına şarj istasyonu yapılması konusunda önemli adım attığını bu konuda Engelli Meclisinin de takipçi olduğunu ifade etti.
Kadın Meclis Başkanı Pınar Güney ise, Kadın Meclisinin 1 yaşlında olduğuna vurgu yaparak 2015 yılı faaliyetlerini değerlendirdi. 2015 yılında yine bir çok kadına şiddet konusunda kamuoyunda bir çok olaya şahit olduklarını ifade eden Başkan Güney, bu konuda da tüm gerekenleri yaptıklarını ifade etti. Program sonunda Kent Konseyi Başkanı Kahraman, çalışmalarından dolayı engeli ve kadın meclisine teşekkür belgesi takdim etti.
Etiketler