scorecardresearch

Akhisar'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

38 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar’da Dünya Engelliler Günü Kutlandı
Akhisar Haber Ajansı – AHA
3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Akhisar Şehit Necdi Şentürk Parkı içerisinde bulunan Akhisar Belediye Sineması salonunda program düzenlendi. Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kapaklı Zeliha Keskinoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Akhisar Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun ortaklaşa düzenlediği program yaklaşık 1 buçuk saat sürdü.
Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Emniyet Amiri Ali Yılmaz, AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, Okul Müdürleri, öğretmenler ve velileri ile vatandaşların katıldığı programın açılış konuşmasını Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Şube Müdürü Mustafa Akkuyu; “bu dünyada herşey imtihandır ve bu imtihanlar bizim istikbalimizi belirleyecektir. Bir şeyi daha unutmayalım ki anne babalığın ve öğretmenliğin önemini kat kat arttıran emeği fazlasıyla bekleyen bu özel çocuklar cennetteki saflığın bünyevi hayattaki resmidir. Çünkü bu çocuklar yeryüzü meleğidir ve sizler yeryüzü meleklerine hizmet ediyorsunuz.
Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel eğitim noktasında engellilere hizmet etmenin bir gönül işi bir yürek işi olduğunu inanıyoruz. Biz diyoruz ki asıl engelli karşısına bir sorun çıktığı zaman pes eden, onu açmak için mücadele etmeyendir. Engelliler için yaptığımız her hizmetin bir gün kendimize lazım olabileceğini unutmadan engellileri sahiplendiğimiz sürece onların hayatını engelsiz hayata getirebileceğimizi inanıyoruz. Eğitim ve Uygulama birinci kademesinde 8 sınıfta 49 öğrencimize, ikinci kademesinde 5 sınıfta 33 orta ve ağır düzeyde öğrencimize eğitim imkanı veriyoruz” dedi.
Engelli öğrenciler yaptıkları sunumların ardından Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği “En Büyük Engel Sevgisizliktir” isimli ortaokullar arası resim ve liseler arası kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Ortaokullar arası resim yarışmasında ilçe birincisi Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu 6. Sınıf A Grubu öğrencisi Beyza Karasu, ikinci Misak-ı Milli Ali Şefik Ortaokulu 5. Sınıf C Grubu öğrencisi Fatma Sudenaz Demir, üçüncü Atatürk Ortaokulu 7. Sınıf D Grubu öğrencisi Nizam Demirkol oldu. Liseler arası kompozisyon yarışmasında ise birinci Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Gülçelik, ikinci Adnan Menderes Lisesi öğrencisi Adnan Menderes Lisesi öğrencisi Ezgi Güler, Şeyh İsa Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Ateş oldu.
Program sonunda fuaye alanında Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kapaklı Zeliha Keskinoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Akhisar Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun ortaklaşa düzenlediği el işi sergisi açılışı yapıldı.
Etiketler