scorecardresearch

Akhisar'da Engelliler Adına 12 Aralık'da Konser Düzenlenecek

16 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar’da Safa Camii İbadete Açıldı
Akhisar Haber Ajansı - AHA
Akhisar merkezde Efendi Mahallesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan Safa Camii kılınan öğle namazı ile ibadete açıldı.
Akhisar Efendi Mahallesi 385 sokak üzerinde Safa Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan caminin açılış töreninde konuşan Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş camilerin cemaatin birlikte buluştu Allah’ın evi olduğunu, buradaki buluşmada muhakkak cemaatlerin birbirleri ile selamlaşması ve konuşması gerektiğine yoksa bunun haricinde camilerdeki cemaatin adının sadece kalabalık olacağını ifade etti.
Konuşmaların ardından öğle namazı öncesi Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcısı Ömer İşçi, İlçe Müftüsü Yusuf Eviş, Belediye Meclis Üyeleri Arif Oruntaş, Mehmet Taşer ve İsmail Seyrek’in katılımı ile Safa Caminin kurdelesi kesilerek ibadete açıldı. Açılış kurdelesi sonrası İlçe Müftüsü Yusuf Eviş cami mihrabından cemaate seslendi. Açılış sonrası Kaymakam Kaan Peker de programa katıldı. Açılış ardından katılımcılara pilav ve ayran dağıtımı yapıldı.
Etiketler