scorecardresearch

Akhisar’daki Gezi Parkı Davası Başladı

12 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Akhisar’daki Gezi Parkı Davası Başladı
Türkiye’de de birçok bölgede yapılan Gezi Parkı olayları ardından Akhisar’daki gösterilerde yer alan 85 kişinin mahkemesi başladı.
Bugün saat 09.15’de başlayan mahkeme öncesi Akhisar Belediyesi Hizmet Binası önünde toplanan Akhisar Demokrasi Platformu üyeleri ellerindeki pankartlarla birlikte Akhisar Adliye Binası’na kadar yürüyüş düzenledi.
27 Mayıs 2013 günü İstanbul Taksim’de 6'ncı İdare Mahkemesi ve 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu kararı olduğu halde Topçu Kışlası'nı Taksim Yayalaştırma Projesi çerçevesinde imar izni olmadan yeniden inşa etmesini engelleme eylemi olarak başlayan gezi olayları kapsamında gerçekleşen protestolarda dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret nedeniyle 85 kişi hakim kararına çıktı. Hakim karşısına çıkan her sanığın tek tek ifadesi alınırken sanıkları aralarında CHP Akhisar İlçe Başkanı İsmail Fikirli’nin de bulunduğu toplam 5 avukat savundu.
Akhisar Adliyesinde düzenlenen mahkemeyi CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ve CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan’da izledi.
Etiketler