scorecardresearch

Bakkallar Odasının Misafiri CHP Oldu

4 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bakkallar Odasının Misafiri CHP Oldu
Akhisar Haber Ajansı-AHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili adayları Özgür Özel, Hayriye Hacet ve Zerrin Mastan Akhisar Bakkallar Odasının misafiri oldu. Akhisar Bakkallar Odası başkanı Zafer Kara ve yönetim kurulu üyelerinin daveti üzerine Babalı Garden Park'ta sabah kahvaltısına CHP Manisa 1. sıra adayı Özgür Özel, 7. sıra adayı Zerrin Mastan, 8. sıra adayı Hayriye Hacet, İlçe başkanı İsmail Şahin, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Akhisar'ın ve Manisa'nın güzel hizmetler almasını talep ettiklerini belirten Zafer Kara: Bizler bundan birkaç gün önce diğer siyasi partilerimize de kahvaltı etkinliği düzenledik. Bizim bakkallar odası olarak amacımız bazı şeylerin bir olmasını, iri olmasını, diri olmasını talep ediyoruz. Akhisar'ın ve Manisa'nın güzel hizmetler almasını talep ediyoruz. Özgür Özel'in Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan vekili olması bana ve yönetim kuruluma çok önemli gurur vermiştir. Bizlerin adım adım Manisa'nın büyüdüğüne şahit olmamız lazım. Birlikte neler yapabileceğimizi düşünmemiz lazım. Vekillerimizin yanında koşturan partililer ve yönetim kurulları var bunların mücadelesiyle bunlar oluyor. Yapacağınız çalışmalarda hepinize başarılar diliyorum.

BAKKALLAR BÜYÜK SIKINTI ÇEKMEKTEDİR

Önce Türkiye'yi değiştirmek için yola çıktıklarını kaydeden Hayriye Hacet'in teşekkür konuşmasının ardından söz alan Özgür Özel: " Kendimizi burada bir dostun evinde sabah kahvaltısı yapar gibi hissediyoruz. Bütün meslekler bizim için önemli ama bakkallar hayatımızda bambaşka yeri olan ilk tanıştığımız esnaflardan birisidir. Dünya'da büyük yapıların gitgide kuvvetlenmesi, küçük yapıların rekabet edemedikleri ortamda yok olması sonucunda en büyük darbelerden bir tanesini perakende sektöründe bakkallar yedi. CHP olarak AVM yasasını 2000'lerin başında gündeme getirmiş, ortaya koyduğu etkin muhalefet anlayışıyla 2003-2005 yıllarında dönemin başbakanının bu konuda söz vermesini sağlamış, ama geçmiş yıllarda çıkan kanunla da dağın fare doğurduğunu hep beraber görmüş bulunuyoruz. Almanya'da AVM şehrin 25 kilometre dışındadır ama Türkiye'de şehrin giriş ve çıkışında en kolay ulaşılabilecek yerdedir. Mahallelerde de corner diye köşelerde küçük temsilcilikleri açılmaktadır. Bir alışveriş merkezi 700 kalem 7000 çeşit mal satmakta 70 tane esnafa zarar vermekte ama bunların başında da bakkallar, marketler, şahıs işletmeleri en büyük sıkıntıyı çekmektedirler.

KIRMIZI KALEME AF ÇIKARTILACAK

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bundan sonra ki süreçte iktidar olduğumuz takdirde bu alışveriş yasasının ele alınmasını sözünü veriyoruz. Bunun yanında küçük esnafın 1 yıl boyunca ödediği verginin, sigorta priminin, bağkurun toplamı kadar küçük esnaflara Halk Bankasından faizsiz kredi verilmesi, geçmişteki kredi borcuna, kırmızı kalemine bakılmadan ayrı bir hak olarak verilmesi Cumhuriyet Halk Partisinin programında var. Daha önce yenilen kırmızı kaleme af çıkartılması da CHP'nin gündemindedir. Çalışmaya devam eden emekliliği gelmiş esnaflarımızın maaşlarından kesilen sosyal güvenlik destekleme primini uzun yıllar mücadele edip 15'ten 10'a indirtebildik şuanda biz 0 diyoruz nihayet diğer partilerde bu noktaya gelmiş durumdalar. Bu seçimi ne esnafımız istedi, ne milletvekilleri, ne partiler istedi. Bu seçimi hükümet kurulurda meclis çalışırsa 4 bakana yapılan soruşturma tekrar gündeme gelir yüce divana giderlerse Erdoğan Bayraktar 'Benim suçum yok herşeyi Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla yapmıştım' demişti. 4 bakan ifade verirse iş Bilal oğlana gelir, bana gelir diye hükümetin kurulmamasını, meclisin çalışmamasını, yolsuzlukların araştırılmamasını isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talep etti. Burada MHP'nin yarattığı seçeneksizlik ortamının da altını çizmek gerekir" dedi.
Etiketler