scorecardresearch

HDP Akhisar'da Milletvekili Adaylarını Tanıttı

28 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
HDP Akhisar’da Milletvekili Adaylarını Tanıttı
Akhisar Haber Ajansı – AHA

Halkların Demokratik Partisi (HSP) 167 sokak üzerinde bulunan ilçe teşkilatı binası önünden yürüyerek, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi Hükümet Konağı önünde bir basın açıklaması yaparak 7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Manisa Milletvekili Adaylarını tanıttı.

İl Eş Başkanı Sait Taşçı 9 aday, Ali Alfatlı, Sibel Genç, Mejdel Acar, Mehmet Tarlabölen, Abidin Başboğa, Gülümser Olgun, M .Yıldırım Polat, Cumalı Yıldız ve İhsan Çaça’yı partililere tanıttı.

Halkların Demokratik Partisi Akhisar İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Bülbül; “Halkımız bu süreçte HDP’yi seçmiştir, oylar HDP’ye verilecektir. HDP, Halkın Demokratik Partisi Türkiye’de barışın, çözümün, adaletin, hukukun, demokrasi, insan hakları, evrensel değerler, ölçüsünden sahiplenmiş ve halklara söz vermiştir. Bütün hakların, bütün kültürlerin, bütün renklerin, bütün inançların, bütün kimliklerin adalet temelinden eşit ilkelere bağlı olarak hepsini eşit görüyor. HDP, Türkiye’de yeni bir ufuk açmıştır, yeni bir barış umudu olmuştur. Yeni bir demokratik ilkeleri yaratmıştır, bu ilkeleri hepimiz destekliyoruz ve oylar HDP’ye. HDP, bir barış projesi, bir yaşam projesi halklara sunulmuştur. Bu yaşam projesini sahipleniyoruz. HDP bir Türkiye partisidir.

AKHİSAR’DA HDP’YE KARŞI ASILSIZ İDDİALAR VAR!

Bazı kesimler tarafından özellikle Akhisar’da HDP’ye yönelik bu bir Kürt partisidir, yahut başka türlü aslı olmayan iddialarda bulunuyorlar. Biz Akhisar İlçe Teşkilatı olarak bunların asılsız ve insanlık dışı görüyoruz ve bunları kınıyoruz. Akhisar halkı artık türkü, kürdü, engellerini aşmış bulunuyoruz, halklar yolunda, halkların ilkeleri doğrultusunda, hepimiz omuz omuza HDP’yi meclise gönderiyoruz. Milletvekili adaylarımızı meclise gönderiyoruz, yolları açık olsun” dedi.


Sadece Kürtlerin değil tüm kesimin partisi olduklarını kaydeden İl Eş Başkanı Sait Taşçı; “Biz Kürt partisiyiz ama sadece Kürt partisi değiliz. Biz yoksulların, ezilenlerin, yok sayılanların, yok etme savaşı ilan edilenlerin, muzdariplerin, kadınların, emeklilerin, emekçilerin, emeğin ve ekmeğin partisiyiz ve çağrımız büyük insanlık çağrısıdır. Sizleri Halkların Demokratik Partisi adına saygıyla sevgiyle dostlukla selamlıyorum.

BİR’DİK BİN OLDUK!

Sayısal çoğunluk her şey değildir, ama yüreklerdeki ışıltı, inanmışlığın yansıması çok önemli ve değerlidir. Hepinizin yüreğinde hepinizin o gözündeki ışıltıyı görüyorum. Bir idik, beş olduk, beş idik 10 olduk, yüzler olduk, binler olduk. Bugün de burada sayısal olarak az görünsek de kocaman yüreklerimiz var. Sizlerin kocaman yüreklerinize bin feda olsun.

Çıktığımız bu yolda vermiş olduğumuz mücadelenin mutlaka ve mutlaka zaferle sonuçlanacağına olan sarsılmaz inancımız ile Halkların Demokratik Partisi, Manisa İl Örgütü adına sizleri selamlıyorum. Mücadelemiz ortak, kurtuluşumuz birdir, yaşasın enternasyonal dayanışma, yaşasın mücadelemiz” dedi.

HDP Manisa Milletvekili birinci sıra adayı Ali Alfatlı; “yeni bir seçim dönemine girdik, gökten yağmur gibi vaatler yağmaya başladı. Bu memlekette 10 milyon emekli var, ben de emekli biri olarak durumlarını biliyorum. 8 Milyonun altındaki emekli Bin TL altında maaş alıyor. Zam geldiği zaman TEFE ve TÜFE hesapları yapılır. Vaatler başladı, Davutoğlu, 100 TL zam dedi, Kılıçdaroğlu altta kalmadı iki maaş ikramiye dedi. Bakalım diğerleri neler vaat edecek. Bütün bu vaatlere karnımız tok. Akhisarlılar bütün bunları biliyorsunuz, yaşıyorsunuz ve görüyorsunuz. Bu memleketi 12 yıldır AKP belediyesi yönetiyor. 50 Bin nüfusu geçen ilçelerde Kadın Sığınma Evleri yapılması zorunlu iken 12 yıldır Kadın Sığınma Evi Akhisar’da açılmadı. Antalya-İstanbul alternatif yok projesi 1991’de hayata geçti, çevre yolu 24 yıldır yapılmıyor. Gölmarmara’dan Akhisar’a bu yol bir türlü gelmedi. Akhisar çevre yolu bir tülü bitirilemedi. 20 Bin ila 30 Bin arası araç bu memleketin içerisinde geçiyor ve Akhisarlının yaşamını zehirliyor. Yeni vaatleri okuyoruz, Akhisar’daki milletvekilleri açıklıyor, hükümet milletvekilleri, Gördes – Demirci yolu ihale edilmiş ve en kısa zamanda Gölmarmara yolu da bitirilecekmiş. 24 yıldır yapamadığınız çevre yolu bitir, onlara daha sonra sıra gelir. Özetle bütün bu vaatlere inanmayın, kanmayın, bütün bunlar yıllardır, yapıla gelen vaatlerdir” dedi.
Etiketler