scorecardresearch

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Akhisar Belediye Ziyareti

15 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bakan Eroğlu, Akhisar Belediyesi’ni Ziyaret Etti
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve eşi Hatice Eroğlu ile birlikte, Soma ve Kırkağaç ilçeleri ziyareti ardından Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’yı makamında ziyaret etti. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, DSİ ve Orman Bölge Müdürleri, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı Başkanlıklarının da katıldığı ziyarette, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Bakan Eroğlu’na Akhisar’a özgür zeytin ve zeytinyağı numunelerinden takdim ederken, Spor Toto Süper Lig’in tek temsilcisi Akhisar Belediyespor’un 45 numaralı Veysel Eroğlu yazılı yeşil-siyah çubuklu formasını takdim etti.
Bakan Eroğlu’nun döneminde Akhisar’a başarılı bir çok hizmeti taşıdıklarını dile getiren Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı; “Çok değerli bakanım, valim, sevgili Akhisarlılar değerli basın mensupları, bakanımızı Akhisar’da görmekten büyük mutluluk duyduk. Çok önemli unsur olan su konusunda ülke olarak önemli bir değere sahip olduğumuza inanıyoruz. Bu bağlamda Akhisar’ımızda da kendisi de genel müdürlüğü ve bakanlığı döneminde bir çok çalışma yaptık. Bir mahallemizin su baskını ve kuşatma çalışmasını birlikte yaptık. Yine Gediz Havzası kapsamında arıtma tesisi yapımında büyük hassasiyet göstermiştir. Hatta dünya için önemli olan bir havzamızın kurtulması ile ilgili sayın bakanımız çok önemli bir çalışmaları oldu. Biz de yine bakanlığımızın katkıları ile arıtmasını yapan ilçelerimizden bir tanesiyiz. Yine dün genel müdürümüzün ve bölge müdürlerimizin ziyaretleri ile Gürdük Barajımızın imza törenini gerçekleştirdik. Bunlar bizim için çok değerli, bu bağlamda be sayın bakanımıza huzurunuzda çok teşekkür etmek istiyorum. Tekrar kendilerini Akhisar’da görmekten çok büyük mutluluk duydum. Bundan sonrası da inşallah Allah yarımcısı olsun” dedi.
Akhisar ovasında tarımsal sulama alanında büyük mesafe kat ettiklerini dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; “Özellikle bende Akhisar’ı çok seviyorum, başkanımız da çok çalışkan birisi, 3 dönemdir Akhisar’da belediye başkanı olmak kolay değildir. Akhisar’da başkanımız ile birlikte bir kent ormanı açtık. Hakikaten Akhisar’da bir ilkler oldu. Akhisar, Manisa’dan önce bir arıtma tesisi oldu, biz de bu konuda kendilerine destek verdik. Akhisar özellikle ormanlaşma konusunda güzelleşen bir şehirdir ve bu bakımdan gurur duyuyoruz. Ayrıca sporda da önemli mesafeler kat etmiştir. Dolayısıyla bizler buraya hizmet etmek için ne gerekiyorsa yapacağız. İlçe olarak en büyük yatırımları da Akhisar’a yaptık. Gördes Barajı ile verimli topraklarımız sulanacak. Özellikle Gürdük Barajı burası çok önemli, sulama amaçlı olarak çiftçimize büyük destek sağlayacaktır. Beyoba, Medar, Çamönü yer üstü sulama tesislerini açtık. Ayrıca yer altı sulama olarak ise 25 kuyu açtık. Tarımsal sulamada çok mesafe kat ettik” dedi.
AKHİSAR’IN DAĞLARINDAN YAĞ AKACAK
Zeytin üretiminde Türkiye’de büyük bir orana sahip Akhisarlılara seslenen Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, dağa taşa zeytin ekmelerini söyledi. Bakan Eroğlu; bundan sonra Akhisar’ın dağlarından yağ akacağını belirtti. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak döneminde Manisa’ya büyük yatırımlar yapıldığına dikkat çeken Bakan Eroğlu; geçmişte yapılmayan tüm yatırımları yaptıklarını belirtti.
MANİSA SPİL DAĞI TURİZM CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Manisa Spil Dağına yapılan yatırımların ardından turzim merkezi haline geleceğinin altını çizen Bakan Eroğlu, buraya özellikle yapılacak teleferik çalışması ardından bu bölgenin turizm merkezi haline geleceğini kaydederek, spile çıkıp bir gün kalan herkesin 10 yaş gençleşeceğini iddia etti.
Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’nın zeytin ve zeytinyağı numunelerinin takdimi ardından Bakan Eroğlu, bundan sonra herkesin sofralarında zeytinyağını kullanmaları gerektiğinin altını çizerek zeytinyağının sağlık yönünden önemini belirtti. Öte yandan Belediye Başkanı Salih Hızlı, 25-31 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan 556. Çağlak Festivali’ne Bakan Eroğlu’nu davet etti.
Etiketler