scorecardresearch

Soma Davası 23 Ağustos’a Ertelendi

1 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
- Soma Davası 23 Ağustos’a Ertelendi
- Soma Davası 1 numaralı Sanığı Can Gürkan; Maden kazasında sabotaj olduğunu ve FETÖ örgtünün parmağı olduğunu iddia etti
Akhisar Haber Ajansı - AHA
Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 6'sı tutuklu 46 sanıklı davanın, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 9. Duruşması ilk celsede ertelendi.
Soma maden şehidi ailelerinin de büyük ilgi gösterdiği 9.duruşma sabah saat 09:30 da başladı ve mahkeme Başkan Aytaç Ballı ilk olarak avukatların ve tutuklulukların taleplerini aldı.
Taleplerin ardından ara veren mahkeme Başkan'ı ara karar vermek için duruşmayı saat 13:30'a erteledi.
DAVA 23 AĞUSTOS’A
Saat 13:30 da yapılan son oturumda mahkeme Başkan'ı Aytaç Ballı yeni bilirkişi raporunun yetişmemesinden dolayı davayı 23 Ağustos 2016 Tarihinde erteledi.
Şehit madenci ailelerinin avukatı ve Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı (ÇHD) Selçuk Kozağaçlı duruşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Soma davası 9. Duruşmasında 3 çok önemli gelişme olduğuna vurgu yapan Kozağaçlı, Can Gürkan ve avukatlarının artık mahkemenin bittiğini bildiği için başka kulvara geçtiğini ve olayın sabotaj olduğunu bu yüzden maden kazasının FETÖ örgütüne atmak istediğini kaydetti.
Etiketler