scorecardresearch

TÜRFAD, Akhisarspor'un 45. Yılını Kutladı

10 izlenme
Kategori Spor
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
TÜRFAD, Akhisarspor'un 45. Yılını Kutladı
Akhisar haber Ajansı-AHA

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Akhisar Şubesi Akhisarspor'un 45. Kuruluş yıl dönümünü Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Yaşam Alanı Büyük Salonda düzenlediği gece ile kutladı.

Akhisar Belediyespor başkan ve yönetim kurulundan kimsenin katılmadığı, geceye Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan yardımcıları Ömer İşçi, Ali Velestin, Manisa Basın İlan Kurumu Başkanı Kenan Tokgöz, TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Basri Vereskale, Akhisarspor'da futbol oynamış eski oyuncular, yöneticiler, Siyasi partililer, iş adamları oda ve dernek başkanları katıldı. Gecede gösterilen 25 dakikalık Akhisarspor kısa filminin gösterimi salona katılan sporseverler ilgiyle izlediler.

Beden Eğitimi Öğretmeni Haluk Güven'in sunuculuğunu yaptığı gecenin açış konuşmasını TÜRFAD Akhisar şube başkanı Hüsnü Kahraman yaptı.

Hüsnü Kahraman;" Akhisarspor'umuz 8 Nisan 1970 yılında Gençlikspor, Güneşspor ve Doğanspor olmak üzere 3 amatör kulübünün bir araya gelerek Mimar Yılmaz Atabarut başkanlığında Akhisarspor kuruldu. Bu gün hayal edemediğimiz bir lig olan Spor Toto Süper lig'de 18 takımdan birisi olarak bulunmaktayız. Takımımızın bu günlere kadar gelmesinde emeği olan tüm spor severlere teşekkür ediyorum. Akhisarspor'umuzu çalıştıran dünyanın en önemli futbolcularında olan Roberto Carlos'un katılmasını bekliyorduk, çünkü 10 Nisan günü doğan Carlos'a yeşil siyahlı sürpriz doğum günü pastası hazırladık. Kendisi ve Futbolcuların izinli olması nedeniyle katılamadı ama bu pastayı hocamız Corlos'a yardımcı antrenör Cem Kavçak'la gönderiyoruz" dedi.

Gecede düzenlenen ödül töreninde Akhisarspor'un ilk Başkanı olan Mimar Yılmaz Atabarut'a plaketi Akhisar Belediye başkanı Salih Hızlı verirken 1970 Akigo Taraftarlar Derneği başkanı Vedat Helvacıoğlu Kaşkol hediye etti. İlk antrenör Yılmaz Poçal'a, Akhisarlı olan ve Fenerbahçe'nin profesyonel Lig'lerde ilk golünü atan (Puşkaş Ergun) Ergun

Öztuna tarafından verildi. Akhisar Belediye başkanı Salih Hızlı'ya TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Basri Vereskale tarafından verildi.
Etiketler