scorecardresearch

Yanmış Kadın Cesedi Failleri Seri Katil mi

54 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Yanmış Kadın Cesedi Failleri Seri Katil mi?
22 Şubat Pazar günü Akhisar merkez Cumhuriyet Mahallesi Suyolu Mezarlığı mevkiindeki bir zeytin bahçesi içerisinde bulunan barakada yanmış kadın cesedi bulunmuştu. Olayla ilgili Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı ve İlçe emniyet müdürlüğü ekipleri yaptıkları ortak çalışma sonucu olay kısa sürede çözüldü. Emniyet ekipleri Hashoca Mahallesi 67 sokak 32 numaralı evde ikamet eden 2 bayanı gözaltına aldı ve dün akşam Akhisar Adliye Sarayında savcılar tarafından ifadeleri alınarak Asayiş Büro Amirliğine götürüldü.
Yanmış kadın cesedinin Seferihisar’da kayıp olarak bildirilen ve Akhisar’da bir arkadaşının yanına geldiği bayan E. G.’ye (21) ait olduğu iddia edildi. Yanmış kadın cesedinin E.G.’ye ait olup olmadığı ise bugün İzmir Adli Tıp Merkezinden gelecek DNA testi sonucu belli olacağı bildirildi.
Öte yandan dilsiz ve sağır zanlıların ifadeleri sonucunda ikinci bir cinayetin daha ortaya çıktığı bildirildi. 2013 yılı Aralık ayından bu yana kayıp olan işitme engelli Arif Altay’ın da (44) bu zanlılar tarafından öldürüldü bildirildi. Arif Altay’a ait cesedin ise yanarak can veren E. G.’nin cesedinin 100 metre ilerisinde bir tarlaya gömüldüğü ve yapılan kazı çalışmaları sonucu kemikleri bulunduğu bildirildi. Olayla ilgili zanlı olarak şuanda sağır ve dilsiz olan Anne ve kızı tutuklandı, bir kişinin ise arandığı iddia edildi. Zanlıların başka bir cinayetle ilgisi olup olmadığı ise şüpheli olduğu bildirildi.
Etiketler